Uzm. Psikolog Sibel KESKİNEL

Yaşam Koçu ve Sanat Terapisti 0532 392 64 54

Online MSN Destek

Üyelik Girişi
Başlıklarla Psikoloji
Site Haritası
Takvim

Ergenlerde Sanat Terapisi

Ergenlerle Sanat Terapisi

Ergenlik dönemine geçiş bazı aileler için ufak tefek tartışmalarla son bulurken, bazı ailelerde ise çocuğun evden kaçması ya da intahar etmesine kadar varabilen sonuçlar doğurabiliyor. 

Peki sorun nedir? Çok sevdiğiniz çocuğunuz bir anda sizi en büyük düşmanı olarak mı görüyor, yoksa sizin ondan beklentileriniz çok mu fazla? 

Bunu anlamanın en iyi ve sağlıklı yolu iletişimi koparmamaktır. İletişimi kuvvetli olan aileler bu dönemi daha rahat atlatırlar. Sanat Terapisi iletişim için sık kullanılan araçlardan birisidir.
Artık içine kapanmış, ne yapacağını şaşırmış, sürekli sorgulayan ergen, bir psikologtan ötekine gidiyor ( ya da götürülüyor) ve sorunlarını anlatıyor ancak bazen kelimeler de yeterli olmuyor. İçindeki asabiyeti, öfkeyi, çığlıkları terapiste kelimelerle anlatamıyor. O. Müdahale eden yok, zorlayan yok, kendi istediği şekilde iç dünyasını yansıtma özgürlüğüne sahip. Sanat ile Terapi birleştiğinde sahnede O ndan başka kimse kalmıyor, ta ki içindekileri dışa vuruncaya ve rahatlayıncaya kadar. Daha sonra da bu ortaya çıkanların üzerinde düşünmeye başlayacak ve terapist ile birlikte bir adım daha ileri bir noktadan terapiye başlayacak...
 
Kybele Sanat Cafe ve Psikoterapi Merkezi

 Kybele Sanat Cafe ve Psikoterapi Merkezi

Hava Durumu
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret131506